Oto Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Oto Cam Tamiri

1994’den bu yana hizmet veren markamız bu zamana kadar ki süreçte nasıl “oto cam tamiri yapıyor” diye merak edenlere harika bir makale hazırladık.

Artık hayatımızın birçok yerinde elimiz ayağımız olan arabalarımız maalesef bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Otomobillerimizin camının hasar görmesi ve kırılması bunlardan bazılarıdır.

Cama hasar geldiğinde veya kırılması durumunda tamiri ya da değişimi yapılabilmektedir. Aracın camında çatlak vb. durumlar olmasında araç camı rahatlıkla tamir edilebilir.

İlk olarak oto cam tamiri yapılmadan önce çatlağın veya hasarın olduğu yerin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Çatlağın ya da hasarın içindeki hava, hava kalmayacak şekilde çekilerek bu iş için özel olan bir madde ile doldurulur. Bu işlemin yapılma sebebi çatlağın bulunduğu yerin olabildiğince pürüzsüz ve havasının tamamen çıkarılarak havasız olmasını sağlamaktır.

Hasarın bulunduğu yerin içini doldurma işlemi çok uzun sürmemektedir. Burada kullanılan maddenin tam olarak kuruması ve sertleşmesi için 5-10 dakika gibi kısa bir süre gerekmektedir. Havasını aldığınız hasarlı yerde kullandığınız maddenin yerleştirilmesinden sonra bir süre beklemeniz faydalı olacaktır. Belirli süre beklendikten sonra yani madde kuruduktan sonra araç cam temizliğini yaparak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Oto Cam Tamirinde Yapılan İşlemler

  • Camın etrafından şerit ve plastik olan kısımlar çıkarılır
  • Yapıştırıcı kesilir
  • Hasar alan cam yerinden çıkarılır.
  • Burada yapıştırıcı olarak kullanılan maddenin tam olarak temizlenmesi gerekmektedir.
  • Yeni cama dolgu tabancası denen alet ile yeniden yapıştırıcı uygulanır.
  • Yeni kullanılacak olan cam yerine tam olarak dikkatli bir şekilde yerleştirilir.
  • Yapıştırıcı kuruması ve sertleşmesi için belirli bir süre beklenir.
  • Son olarak ön camın etrafına takılacak olan parçalar tekrar takılır.

Bu makalede yer alan hizmetlerimizden sadece bir tanesiydi. Diğer hizmetlerimize de göz atmak için Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bizi Instagram’da takip edin